Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rozkład dnia

GodzinyAktywności

 

700- 845

Schodzenie się dzieci, czynności opiekuńcze, porządkowe i organizacyjne. Indywidualna praca z dziećmi. Zabawy dowolne, spontaniczne. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez różnorodne zabawy (w kącikach zainteresowań, gry, zabawy integracyjne, ćwiczenia poranne lub zabawy ruchowe.

 

845- 900

Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe - rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych.

 

900- 930

Śniadanie. Wdrażanie do kulturalnego spożywania posiłku, zachowania prawidłowej postawy przy stole. Wdrażanie do czynności higienicznych  i porządkowych po zakończeniu śniadania.

 

930- 1030

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie dydaktycznych zajęć programowych, kierowanych lub inspirowanych przez nauczyciela z różnymi formami aktywności dzieci.

 

1030- 1045

Przygotowanie do wyjścia do ogrodu.

 Zabiegi higieniczne i czynności samoobsługowe –rozwijanie samodzielności dziecka.

 

1045- 1145

Organizowanie zajęć i zabaw na świeżym powietrzu, w szczególności zajęć ruchowych, sportowych, badawczych. Spacery, wycieczki. Zabawy spontaniczne w ogródku przedszkolnym

(w zależności od warunków atmosferycznych )

1145- 1200

Przygotowanie do obiadu. Zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe.

 

1200- 1230

Obiad. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu obiadu.

1230- 1420

Indywidualna praca z dziećmi ewentualne kontynuowanie niektórych zadań podjętych w czasie zajęć przedpołudniowych. Zajęcia dodatkowe. Zabawy ruchowe w sali lub w ogrodzie ( w zależności od warunków atmosferycznych).

Zabawy o charakterze relaksacyjnym.  Odpoczynek dzieci  młodszych.

1420- 1430

Przygotowanie do podwieczorku. Zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe - rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych.

1430- 1500

Podwieczorek. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po posiłku.

 

1500- 1730

Odbieranie dzieci, aktywność indywidualna i zespołowa dzieci  z uwzględnieniem działań profilaktycznych i stymulujących, swobodna działalność dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy w ogrodzie ( w zależności od warunków atmosferycznych i pomroku ).